17 października „Jeżyki” przybyły do przedszkola ze swoimi misiami ,aby celebrować Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia . Dzięki temu sala zamieniła się w bajkowy świat pełen pluszowych misiów. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła mama Nikosia , która w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’ przeczytała opowiadanie ,,Powitanie’’ z książki Czesława Janczarskiego pt; ,, Miś Uszatek’’. Wspólna zabawa w misiowej krainie połączona była z zapoznaniem się z misiami- bohaterami bajek . Przedszkolaki miały okazję poznać różne misie i te smutne i wesołe, dumne i odważne, a także małe i duże. Przedszkolaki po śladach zostawionych przez misia odszukały pyszny miód, który potem degustowały .Następnie rozpoczęło się huczne świętowanie urodzin naszego Solenizanta, poznaliśmy różne Misie, które możemy spotkać w książeczkach, bawiliśmy się w rytmie znanych piosenek o misiach: „Mam ja misia pluszowego”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Misie szare obydwa”. Przedszkolaki zachwycone urodzinową zabawą, na koniec wspólnie odśpiewały sto lat, zapewniając jubilata, że będą pamiętały o jego następnych urodzinach i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Misiem. Był to wyjątkowy dzień!

Kategorie: Wydarzenia