„Książkowe misie, przyjazne dzieciom,
Dziś mają święto – o tym wszyscy wiedzą.
Na kartkach książek je poznajemy,
I za ich przyjaźń im dziękujemy”

Od kilku lat z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom” w październiku obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.  10  października „Bajkowi Odkrywcy” przybyli do przedszkola ze swoimi misiami ,aby celebrować to ważne święto. Dzięki temu sala zamieniła się w bajkowy świat pełen pluszowych misiów. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła pani Grażynka Jędryczka kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie filia w Jaśle. Wspólna zabawa w misiowej krainie połączona była z czytaniem książeczek o misiach. Przedszkolaki miały okazję poznać różne misie i te smutne i wesołe, dumne i odważne, a także małe, duże, chude i silne. Nasze spotkanie rozpoczęło się od wizyty misia, który po zaznaczonych śladach  przywędrował do sali Bajkowych Odkrywców wraz ze swoim przyjacielem  Misiem Uszatkiem. Następnie rozpoczęło się huczne świętowanie urodzin naszego Solenizanta, poznaliśmy różne Misie, które możemy spotkać w książeczkach, bawiliśmy  się wesoło w rytmie znanych piosenek o misiach: „Mam ja misia pluszowego”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Misie szare obydwa”. Następnie prawdziwy Miś przywiózł z kuchni wózek z pysznościami i zaprosił „Bajkowych Odkrywców”  do zrobienia misiowego portretu z chleba tostowego, nutelli,  bananów, borówek. Dzieci pięknie wykonały Misiową przekąskę i z wielką przyjemnością zjadły swoje dzieło.  Przedszkolaki zachwycone urodzinową zabawą, na koniec wspólnie odśpiewały sto lat, zapewniając jubilata, że będą pamiętały o jego następnych urodzinach i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w Misiowej foto-budce. Był to wyjątkowy i pełen misiowych  niespodzianek dzień!

Kategorie: Wydarzenia