„Książkowe misie, przyjazne dzieciom,
Dziś mają święto – o tym wszyscy wiedzą.
Na kartkach książek je poznajemy,
I za ich przyjaźń im dziękujemy”
Od kilku lat z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom” w październiku obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. 18 października dzieci z grupy „Smoki” przybyły do przedszkola w czapeczkach urodzinowych, aby celebrować misiowe święto. Nasze spotkanie rozpoczęło się od wizyty Misia, który przeczytał dzieciom opowiadanie, bo bardzo chciał przyłączyć się do kampanii społecznej Cała Polska czyta Dzieciom. Następnie rozpoczęło się huczne świętowanie urodzin naszego przyjaciela Misia, poznaliśmy różne Misie, które możemy spotkać w książeczka, układaliśmy misiowe puzzle, a także zrobiliśmy konkurs kto pierwszy nakarmi głodnego Misia! Przedszkolaki zachwycone urodzinową zabawą, konkursami i tworzeniem prac plastycznych na koniec wspólnie odśpiewały sto lat, zapewniając jubilata, że będą pamiętały o jego następnych urodzinach i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w Misiowej foto-budce. Był to wyjątkowy i misiowy dzień.
Kategorie: Wydarzenia