„Książkowe misie, przyjazne dzieciom,
Dziś mają święto – o tym wszyscy wiedzą.
Na kartkach książek je poznajemy,
I za ich przyjaźń im dziękujemy”

Od kilku lat z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom” w październiku obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. 14 października dzieci przybyły do przedszkola w czapeczkach urodzinowych, aby celebrować misiowe święto. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła Pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Wspólna zabawa w misiowej krainie połączona była z czytaniem książeczek o misiach. Przedszkolaki zachwycone urodzinową zabawą, konkursami i tworzeniem patchworkowego misia, na koniec wspólnie odśpiewały sto lat, zapewniając jubilata, że będą pamiętały o jego następnych urodzinach. Był to wyjątkowy dzień. Dziękujemy za wspólną urodzinową zabawę!

Kategorie: Wydarzenia