4 marca przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego z grupy „Nutki” rozpoczęły cykl zajęć z kodowania dotyczących kształtowania kompetencji kluczowych. Podczas dzisiejszych zajęć naszym celem było kształtowanie kompetencji pierwszej: „Rozumienie i tworzenie informacji”. Kompetencja ta uznaje zdolność identyfikowania, rozumienia, wyrażania, tworzenia i interpretowania pojęć, uczuć, faktów i opinii zarówno w mowie jak i w pismie, wykorzystując przy tym dźwięki, materiały cyfrowe we wszystkich dziedzinach i kontekstach. Kompetencja ta zakłada zdolność skutecznego komunikowania się z innymi osobami, w sposób kreatywny i akceptowany społecznie. Na zajęciach dzieci poznały bohaterkę cyklu Anię, która wprowadziła ich w nowy cykl zajęć. Wysłuchaliśmy opowiadania na podstawie, którego podejmowaliśmy decyzję, układaliśmy obrazek na macie do kodowania w lustrzanym odbiciu, a także odczytywaliśmy symbole, które doprowadziły nas do przyjaciela Ani – Fioletka. Praca z kubeczkami była dla dzieci świetną zabawą i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania z Anią.

Kategorie: Wydarzenia