„Wszystko na o patrzysz może stać się bajką, ze wszystkiego czego dotkniesz możesz wydobyć czytelniczą historię…….”Hans Christian Andersen Dnia 28 września – w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji przedszkolaków odwiedził teatrzyk” Bajkowa Drużyna” wystawiając spektakl Juliana Tuwima ”Rzepka”. Była to niezwykła niespodzianka, ponieważ w rolę aktorów wcieliła się kadra pedagogiczna Bajkowego Przedszkola. Była to wspaniała zabawa zarówno da dzieci jak i dla pań, które otrzymały gromkie brawa za swój występ. Nasze przedszkole aktywnie bierze udział w promowaniu dziecięcej literatury każdego dnia tworząc czytelniczą historię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

Kategorie: Wydarzenia