„Nawet kiedy słonko świeci, nie wyrzucaj byle gdzie śmieci i pamiętaj, że sprzątanie to jest Twoje dziś zadanie!” ❤
Dnia 17 września przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji proekologicznej pod hasłem „Sprzątanie Świata”. Nasze dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od włączenia się w kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”- pani Jola zaprezentowała najmłodszym wierszyk „Jak żyć, przy z przyrodą z zgodzie być” D. Niemiec, a następnie przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady dotyczące segregacji śmieci i jak się okazało dzieci doskonale wiedzą, na czym polega segregacja. Wszyscy bezbłędnie wskazali, jakie kolory koszy są przeznaczone do poszczególnych rodzajów odpadów. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z ekologicznymi zadaniami. Wielką radość sprawiło dzieciom wykonanie własnego „Lasu w słoiku”, który stał się piękną ozdobą naszej sali. Przedszkolaki bardzo zadowolone z tego, że mogliśmy zrobić coś dobrego dla środowiska obiecały, że zawsze będą wrzucać śmieci do przeznaczonych do tego miejsc, dbając zarazem o otaczającą nas przyrodę! 🌳☘️❤

Kategorie: Wydarzenia