W poniedziałek 25.03 br. nasze przedszkole odwiedził Teatr „TAK” z opowieścią „O pchle, co manier nie miała”. Na początku aktorzy z teatru „TAK” bardzo chętnie przyłączyli się do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytali wiersze autorstwa Wandy Chotomskiej. Spektakl inspirowany tekstem “Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy zachwycił dzieci od samego początku. Była to opowieść o wielkiej damie, która ma wszystko prócz kultury. Nikt nie spodziewa się, że w tak małej pchle mieści się tak ogromny brak dobrych manier. Z tego braku pozostaje się tylko śmiać, pod warunkiem, że z naszymi manierami jest wszystko w porządku. Dużo wesołych piosenek z elementami języka angielskiego, wspólna zabawa dzieci z artystami, a przede wszystkim żywiołowa gra aktorów, gesty i mimika spowodowały, że głośny, spontaniczny śmiech młodej widowni słychać było przez cały czas trwania spektaklu.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia