Dnia 19.09.2024 r grupa Bajkowi Odkrywcy ze swoimi wychowawczyniami w ramach Narodowego Dnia Sportu odwiedziła uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle na zaproszenie pana Tomasza Maczugi taty Kuby. Przedszkolaki wzięły udział w zawodach sportowych, mogły zapoznać się z wyposażeniem sali gimnastycznej i poćwiczyć w towarzystwie starszych koleżanek. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej ale też integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Każdy przedszkolak mógł poczuć się wyjątkowo zdobywając doświadczenie sportowe od licealistek. Następnie po wysokich krętych schodach udaliśmy się do Obserwatorium Astronomicznego, które jest jednym z trzech w Polsce ,które posiada tak dużą instalację. Dzieci obserwowały bliskie i dalekie niebo. Czekała na nas także pracownia chemiczna, w której zobaczyliśmy ciekawe eksperymenty, które zachwyciły przedszkolaków. Na auli pani Katarzyna Warchoł przeczytała nam wiersz Urszuli Krajewskiej Szeligowskiej pt. „Sport” włączając się do Kampanii Społecznej ”Cała Polska czyta dzieciom. W imieniu Dyrekcji pań wychowawczyń i grupy Bajkowych Odkrywców serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi Maczudze za zaproszenie, miłe przyjęcie i liczne niespodzianki. Dzieci pod kolorowymi parasolami wróciły do przedszkola w świetnych nastrojach niosąc w sobie ducha Narodowego Dnia Sportu. Jak mówi znane przysłowie: „RUCH TO ZDROWIE”.

Kategorie: Wydarzenia