“Babci i Dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba Znana to para, bardzo kochana, przez wszystkie dzieci jest szanowana…”

6 lutego przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola z oddziału na Kochanowskiego spotkały się ze swoimi kochanymi Babciami i Dziadziami na uroczystości upamiętniającej Ich święto. Tak naprawdę to każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. Babcia i Dziadziu to ukochane osoby, które nigdy się nie gniewają, a swoje wnuczęta zazwyczaj rozpieszczają. To oni dają im smakołyki, przytulą, pocieszą, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w ich małych główkach. Tym razem to wnuki okazały całą moc uczuć, występując na deskach Jasielskiego Domu Kultury w montażu słowno – muzycznym pod tytułem „Na ludową nutę z Babcią i Dziadziem”. Ten wyjątkowy dzień uświetniło głośne czytanie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Na scenie gościliśmy Babcie i Dziadków, którzy wraz ze swymi wnuczętami na kolanach przeczytali wiersze polskich poetów. Następnie przedszkolaki zabrały swoich dziadków w podróż po Polsce i zaprezentowały krótkie programy artystyczne, charakteryzujące piękne strony naszej ojczyzny. Podróż rozpoczęliśmy od Zakopanego, a w rolę Górali i Góralek wcieliła się grupa „Tropiciele”. Nie zabrakło zbójnickiego i trojaka, mogliśmy także posłuchać góralskiej gwary. Następnie grupa „Nutki” przeniosła nas do Krakowa, gdzie pod Wawelem spotkaliśmy się ze Smokiem, a razem z Lajkonikiem zatańczyliśmy krakowiaka. Ostatnim przystankiem na naszej drodze był kolorowy Łowicz, gdzie grupa „Smoki” zatańczyła grozika oraz zaśpiewała tradycyjne, ludowe przyśpiewki. Wszystkie dzieci z przejęciem wyśpiewały dla swych najdroższych Babć i Dziadziów życzenia w gwarze góralskiej, a uroczystość zakończyło wręczenie prezentów i wspólne zdjęcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i głośne oklaskiwanie przedszkolaków. 

Kategorie: Wydarzenia