15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. W dniu dzisiejszym dzieci z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego miały okazję dowiedzieć się sporo ciekawych i przydatnych rzeczy związanych z tym świętem. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i wysłuchaliśmy wiersza I. Salach, który zaprezentowała nam Pani Iza. Następnie przeszliśmy do rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. „Biedronki” rozwiązały zagadki i poprawnie wskazały przedmioty służące do utrzymania higieny. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia dokładne mycie rąk, wymieniliśmy czynności po których zdecydowanie należy umyć rączki. Dużym zaskoczeniem okazało się być doświadczenie, jak na zarazki i bakterie działa mydło. Wspólnie z dziećmi omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną promującą mycie rąk. Nie zabrakło też piosenek związanych z czynnościami samoobsługowymi i nawykami higienicznymi. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.❤

Kategorie: Wydarzenia