Dnia 03.11.2023 r dzieci z grupy „Bajkowi Odkrywcy” z oddziału na Kochanowskiego wzięły udział w zajęciach konkursowych zorganizowanych przez Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat prawidłowego mycia rąk jako skutecznej metody ochrony przed bakteriami i wirusami oraz związanymi z tym chorobami ,a także uświadomienie dzieciom w wieku przedszkolnym, jak duże znaczenie dla zdrowia i samopoczucia ma właściwa higiena rąk. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać wiersza Jana Brzechwy pt. „Brudas”, inscenizowanego przez panie wychowawczynie. „Brudasek” narozrabiał w naszej sali i przyniósł nam dużo bakterii ,które musieliśmy wspólnie przegonić .Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat mycia rąk w różnych sytuacjach, a także przyborów do tego służących. Następnie wspólnie z wychowawczyniami wykonały doświadczenia, z których pięknie wyciągnęły następujące wnioski: rączki trzeba myć wodą i mydłem, żeby przegonić bakterie oraz porządnie wycierać ręce po wyjściu z toalety ,ponieważ do mokrych dłoni przyczepia się więcej bakterii. Za pomocą lupy szukały bakterii na przedmiotach w naszej sali. Omówiony został także schemat mycia rąk, który później wszystkie przedszkolaki zastosowały w praktyce, każde z dzieci samodzielnie i zgodnie z instrukcją umyło swoje ręce. Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom wielu wrażeń oraz pokazał jak ważne jest mycie rąk szczególnie po skorzystaniu z toalety, po powrocie z podwórka, po kontakcie ze zwierzątkiem, przed jedzeniem. Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy w naszym przedszkolu będą mieć czyste, lśniące i pachnące mydłem ręce!

Kategorie: Wydarzenia