11 lipca przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego wybrały się do Pilzna – Lipiny, aby uczestniczyć w warsztatach kulinarnych oraz w niecodziennym spacerze po dwóch miniaturowych krainach: pierwsza to bajkowy las krasnoludków, a druga dziewiętnastoletnia polska wieś. Zwiedzając Krasnoludkowo dzieci podziwiały lalki najpopularniejszych bajek dla najmłodszych m.in. Czerwonego Kapturka, Roszpunki czy Królewny Śnieżki. Finałem spaceru był zamek Śpiącej Królewny, na który można było się wspiąć by podziwiać całe Krasnoludkowo. Spacerując po dziewiętnastowiecznej wsi zobaczyły staw z rybakiem w łódce, miniaturowe gospodarstwo z rolnikami, Kościół, Karczmę,dwór jak również synagogę. Pan przewodnik zaprowadził nas także do domku Czarownicy, które sprzątała swoje podwórko. Po takim emocjonującym spacerze dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych – lepienia pierogów. Każdy przedszkolak miał możliwość poznać tajniki lepienia pierogów, dzieci były zachwycone, że same przygotowały sobie obiadek. Później przyszedł czas na degustację, a pierogi zniknęły z talerzy w expresowym tempie! Zwieńczeniem bajkowej wyprawy było wspólne czytanie bajki w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Po tak pełnym wrażeń dniu wszystkie przedszkolaki wróciły szczęśliwe do przedszkola. Wycieczka była bardzo udana!

Kategorie: Wydarzenia