Dnia 9 października przedszkolaki z grupy „Tropiciele” miały okazję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywania się w ramach Międzynarodowego Projektu „Moje zdrowie- moja siła, wielka moc”. Na samym początku zajęć dzieci obejrzały krótki filmik dotyczący witamin zawartych w różnych produktach, a następnie same wskazywały w jakich produktach zawarte są poszczególne witaminy. Kolejnym punktem zajęć było poznanie postaci Zuzi- dziewczynki, która zaprezentowała przedszkolakom sposób, w jaki się odżywia. Dzieci poprawnie odpowiedziały na jej pytania udzielając wskazówek jak należy się odżywiać, aby polepszyć swoje samopoczucie. Nie zabrakło również zabaw muzyczno-ruchowych, aby uświadomić dzieciom, że ruch to zdrowie. Punktem kulminacyjnym był podział produktów spożywczych na zdrowe i niezdrowe oraz umieszczenie ich na przestrzennej piramidzie żywienia. „Tropiciele” bez problemu wskazały, gdzie powinny znajdować się poszczególne produkty oraz prawidłowo je nazywały. Pod koniec zajęć każdy samodzielnie wykonał własną piramidę żywienia oraz wybrał postać „Zdrowitka”, jako wzór do naśladowania. Od tej pory w grupie „Tropiciele” zdrowo jemy i zdrowo rośniemy!

Kategorie: Wydarzenia