Dnia 01.02.2022 roku przedszkolaki z grupy Tropiciele zrealizowały kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego “Magiczna Moc Bajek”. Mogły zostać Mistrzem Dobrych Manier uczestnicząc w quizie wiedzy o zasadach dobrego wychowania. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia zasad dobrego zachowania. Przedszkolaki opisywały różne sytuacje przedstawione na obrazku i wypowiadały się na ich temat oceniając zachowania dzieci. Ochotnicy odpowiedzieli także na 10 pytań dotyczących kulturalnego zachowania i dobrych manier. Pani Mariolka przeczytała dzieciom fragment książki Christine Merz, Betiny Gotzen-Beek pt. “Naucz się dobrych manier”. Zwieńczeniem zajęć było rozwiązanie testu na tablicy multimedialnej, co sprawiło Tropicielom wiele radości. Dzieci udowodniły, że pięknie znają zasady dziecięcego savoir-vivre a w nagrodę otrzymały medale „Mistrza dobrych manier”. Życzymy wszystkim przedszkolakom ,aby pamiętały o stosowaniu ich w praktyce każdego dnia.

Kategorie: Wydarzenia