Dnia O6.12.2021 przedszkolaki z grupy Tropiciele uczestniczyły w warsztatach czytelniczych pod hasłem „Mikołajki z Mikołajkiem”. Spotkanie odbyło się on –line z Panią Grażyną Jędryczką kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle. Nasz wirtualny gość przedstawił nam bohatera dzisiejszych zajęć –„Mikołajka”-pomysłowego i żywiołowego chłopaka, który niestety często ściąga na siebie kłopoty. Lubi psocić, ale też chce żeby jego rodzice byli z niego dumni. Nie patrząc na trudności, zawsze stara się realizować swoje pomysły, choć niejednokrotnie kończy się to pechowo. Jest bardzo odważny i nie boi się wyzwań. Dzieci poznały ulubione powiedzonko bohatera „No bo co w końcu kurczę blade” i wysłuchały listu Mikołajka do Świętego Mikołaja .Pani Grażynka zachęciła przedszkolaków do odwiedzin w bibliotece i wypożyczenia książek z przygodami Mikołajka. Na koniec Tropiciele otrzymały zadanie plastyczne, narysowały prezenty , które chciałyby ofiarować swoim bliskim lub przyjaciołom. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem w wykonanie powierzonego zadania.
Dziękujemy za ciekawe zajęcia czytelnicze, które upłynęły w radosnej i miłej atmosferze! 

Kategorie: Wydarzenia