ZIEMIO
Nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, 23 kwietnia nasze przedszkole odwiedziła Pani Leśnik Gabrysia z Nadleśnictwa Kołaczyce. Pani Gabrysia przeprowadziła dla dzieci warsztaty o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli segregacji odpadów. Dowiedziały się do czego potrzebny jest nam las oraz jak można o niego dbać. Najważniejszy wniosek z dzisiejszych zajęć zajęć – wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne. Nie zabrakło akcentu głośnego czytania, Pani Leśniak przeczytała dzieciom wiersz pt. “Leśniczy” w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Każdy przedszkolak dostał od Pani Gabrysi mały upominek – zielony odblask. Przedszkolaki także chciały pokazać, że potrafią dbać o swoje najbliższe środowisko i wybraliśmy się posprzątać okolice przedszkola. To był wyjątkowy dzień. Na długo pozostanie wszystkim dzieciom i pracownikom przedszkola w pamięci.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia