Moja Ziemio ukochana
życzę słońca Ci od rana
czystej wody i powietrza
żebyś była coraz „lepsza”.
Pięknych pól i czystych lasów,
trochę chmurek, śpiewu ptaków,
pięknych kwiatów letnią porą
boś Ty naszą jest podporą.
Bardzo wszyscy Cię kochamy
i się bardzo postaramy,
by najmniejszy skrawek Twój
czysty był, jak wody zdrój.
Dnia 21 kwietnia przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego świętowały Międzynarodowy Dzień Ziemi połączony z realizacją zadania z projektu czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” pod hasłem „Sprzątamy Ziemię”. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W tym dniu w naszym przedszkolu królował kolor zielony. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę . Na samym początku zajęć dzieci wskazywały na globusie, gdzie znajdują się lądy, a gdzie woda. Następnie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” Pani Madzia zaprezentowała wiersz „Nasza Ziemia” wprowadzając tym samym w tematykę zajęć. Wysłuchaliśmy utworu „Chora Planetka” , dzięki któremu wszyscy dowiedzieli się, co trzeba robić, żeby nasza planeta nie była „smutna i chora’’ . Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci ,wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Punktem kulminacyjnym było wyjście na spacer z zielonymi balonikami oraz „transparentami”, aby każdy dowiedział się, że Ziemia ma swoje święto. Posprzątaliśmy teren wokół naszego przedszkola, segregując znalezione odpady do odpowiednich worków. Był to zielony dzień pełen wrażeń, który wzbogacił przedszkolaków w nową pro-ekologiczną wiedzę i z pewnością będą wykorzystywać ją w codziennym życiu.
Kategorie: Wydarzenia