Pod koniec marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru z tej okazji 4 kwietnia dzieci z oddziału na Kochanowskiego wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Powrót Krasnoludków”.
Krasnoludki uśpione na 200 lat budzą się w teraźniejszej rzeczywistości. Zagubione w dzisiejszym świecie, uczą się korzystania z techniki XXI wieku, spotykają na swojej drodze Kota – rezydenta mieszkania w jednym z bloków w naszym mieście, poznają także sprawczynię całego zamieszania – Wróżkę, która niechcący uśpiła naszych bohaterów i pomaga im w oswojeniu współczesności. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spektaklu śpiewając, tańcząc i odpowiadając na pytania aktorów. Miłym akcentem po skończonym przedstawieniu było głośne czytanie w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone na warsztaty teatralne, podczas których miały okazję zapoznać się z pracą aktorów, budową teatru, a także dowiedziały się, że w teatrze oprócz aktorów pracuje reżyser, scenograf, dźwiękowiec czy oświetleniowiec. Wycieczka była miłym przeżyciem dla naszych milusińskich i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia