W naszym przedszkolu 21 listopada odbył się Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka! 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Bajkowe Przedszkole obchodziło to bardzo ważne święto razem z Unicefem, a także w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „ Magiczna moc Bajek”. Naszym gościem specjalnym w tym dniu był radca prawny Pan Michał Wożniak, tata naszego przedszkolaka Stasia . Uroczystość rozpoczęliśmy od inscenizacji ,którą przygotowała grupa Biedronki: “Jestem dzieckiem mam prawa”. Przedszkolaki swoim występem przypomniały wszystkim jakie mają prawa . Następnie w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom Pan Michał Wozniak oraz Panie wychowawczynie grup przeczytały dzieciom wiersz Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka” Następnie nasz gość opowiedział jak na co dzień wygląda praca radcy prawnego, jak ciężka i odpowiedzialna jest to praca oraz przeczytał dzieciom bajkę pt: ” Miś Paragraf i jego przyjaciele” . Przypomniał przedszkolakom ,żeby pamiętały że mają swoje prawa, zaprezentował swój służbowy strój , w którym wypełnia swoje obowiązki. Bardzo dziękujemy za wizytę oraz wspólne celebrowanie naszego święta.

Kategorie: Wydarzenia