5 listopada przypada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w naszym Bajkowym Przedszkolu odbył się wspaniały bal. Dzieci przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych baśni, wspólnie pokonywały bajkową drogę usłaną konkursami, zadaniami i spotkaniami z niezwykłymi gośćmi. Przedszkolaki odgadywały tytuły bajek, po wylosowaniu ilustracji z bajkowym rekwizytem, kolorowały bajkowe postacie i poszukiwały pary do tajemniczego bohatera. Całość dopełniał taniec i śpiew oczywiście także z bajkowych ścieżek dźwiękowych. Gościem specjalnym w tym dniu była Pani Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, która w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała najmłodszym twórczość Kasi Klich „Bajkowa Drużyna”. Dzisiejszy dzień był kolejną doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych, bowiem książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, dlatego warto po nie sięgać jak najczęściej! Dziękujemy za wspólną bajkową zabawę!

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia