Dnia 4 października przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego, wybrały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej w Jaśle. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się w informacje przekazywane przez Panią, która nas oprowadzała po różnych stanowiskach. Mieliśmy możliwość poznania wyposażenia poczty, rodzajów skrzynek pocztowych, kopert oraz znaczenia logo Poczty Polskiej. Dzieci otrzymały pocztówki, przykleiły znaczki pocztowe i podbijały pieczątki. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, Pani przeczytała nam wiersz J. Brzechwy pt. „Ptasie plotki”. Wizyta na poczcie była okazją kształtowania szacunku do ludzi wykonujących różne zawody oraz nauką zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Radosne i zadowolone wróciły do przedszkola.

Kategorie: Wydarzenia