BAJKOWE FERIE Z KSIĄŻKĄ 🙂
We wtorek 12 lutego obchodzilyśmy w naszym przedszkolu Dzień Pizzy, który rozpoczęliśmy od zapoznania się z tym przepysznym daniem. Dzieci nazywały wszystkie składniki jakie możemy dodać na pizze i jakie najbardziej lubią. Następnie podzieliliśmy się na grupy i razem tworzyliśmy pizzę marzeń, wszyscy bardzo się starali, aby jego drużyna miała najbardziej kolorową pizzę. Kolejnym zadaniem było ułożenie pizzowych puzzli, które okazały się nie małym wyzwaniem. Gdy wszystkie zadania zostały wykonane mogliśmy się udać do Pizzerii Toskania gdzie czekał już na nas kucharz. Opowiedział dzieciom o pochodzeniu pizzy i jej historii, oczywiście z wielką chęcią przyłączył się do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” czytając dzieciom opowiadanie pt „Zuzia piecze pizzę”. Zaprosił dzieci do swojego stanowiska pracy, gdzie każdy mógł poczuć się jak kucharz. Na koniec było najsmaczniejsze zadanie – zjedzenie pizzy! Nie trzeba było nikogo namawiać do jedzenia, wszyscy z wielkimi uśmiechami zajadali się pyszną pizzą! To był jeden z najsmaczniejszych dni w naszym przedszkolu 🙂 Bardzo dziękujemy Pizzerii Toskania za tak miłą i smaczną gościnę 🙂

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia