Dzisiaj w naszym przedszkolu grupa „Bajkowi Odkrywcy” z oddziału na Kochanowskiego  obchodziła Międzynarodowy  Dzień Pizzy. Kontynuując akcję Cała Polska Czyta pani Mariolka przeczytała  opowiadanie Evy Wenzel- Burger i Liane Schneider pt. „Zuzia piecze pizzę.” Na samym początku dzieci poznały historię pizzy, kraj jej pochodzenia, jak również proces przygotowywania tego włoskiego przysmaku. Przedszkolaki bezbłędnie nazwały poszczególne składniki oraz wskazały swoje ulubione dodatki. Następnie nadszedł czas na samodzielnie przyrządzenie uwielbianej przez wszystkich pizzy. Dzieci nakładały sos, udekorowały przysmak różnorodnymi składnikami takimi jak: pieczarki, kukurydza, szynka, salami, ser mozzarella czy czerwona papryka. Efektem finalnym były okazałe i smakowite pizzerinki, których zapach unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było im się oprzeć. Bajkowi Odkrywcy z wielkim apetytem zajadali  swoje własne kulinarne pyszności.

Od dnia dzisiejszego każdy przedszkolak dobrze wie, jak pyszną pizzę robi się!  

Kategorie: Wydarzenia