Dnia 01.12.2022r. w grupie Bajkowi Odkrywcy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania wiersza pt. „Spotkanie przyjaciół”. W krótkiej rozmowie wytłumaczono dzieciom na czym polega niepełnosprawność i jakie mogą być jej rodzaje. Aby lepiej zrozumieć osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności Bajkowi Odkrywcy uczestniczyli w zabawach podczas których m. in. podejmowali próby wykonywania różnych czynności bez użycia rąk,  dzieci z zamkniętymi oczami starały się odgadnąć jaki przedmiot wylosowały z tajemniczego pudełka,  szukały maskotki za pomocą dotyku, wykorzystując zmysł słuchu odszukiwały takich samych dźwięków, nauczyły się podstawowych zwrotów w języku migowym. Przedszkolaki dowiedziały się jakie udogodnienia i sprzęt niezbędny jest w funkcjonowaniu osób z  niepełnosprawnością oraz obejrzały krótki film edukacyjny o psach asystujących. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną. Bajkowi Odkrywcy chętnie brali udział w zajęciach, angażowali się w przypisane im zadania, dopingowali się nawzajem i pomagali sobie.

 

Kategorie: Wydarzenia