17 maja nasze przedszkole w ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Muzeów odwiedził pan Mariusz Świątek- historyk, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle. Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej podczas której przedszkolakom została przybliżona historia powstania Jasła. Dzieci miały możliwość obejrzenia ilustracji przedstawiających nasze miasto na przestrzeni kilku wieków, poznały m.in. historię herbu Jasła. Największe zainteresowanie wzbudziły szczątki zwierząt kopalnych takich jak mamut czy niedźwiedź jaskiniowy, pozyskane podczas badań wykopaliskowych prowadzonych na terenie Jasła. Nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Dziękujemy Panu Mariuszowi za ciekawą historyczną pogadankę. Życzymy zadowolenia z wykonywanej pracy oraz satysfakcji z przekazywania wiedzy historycznej młodemu pokoleniu.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia