18 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, data ta nie jest przypadkowa, bowiem 18 stycznia 1882 r. urodził się pisarz Alan Aleksander Milne, autor cudownych przygód Kubusia i jego przyjaciół. Z tej okazji odwiedziła nas pani Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle. Zabawa rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, pani Grażynka przeczytała najmłodszym jedną z przygód Kubusia. Opowiadanie było inspiracją do dalszej literackiej zabawy! Kolejnym punktem imprezy były zabawy ruchowe, rymowanki, odgadywanie zagadek oraz konkursy. Po zabawie przyszedł czas na małe, co nieco! Odbyła się degustacja miodu, okazało się, że jest to również przysmak naszych przedszkolaków! Bez wątpienia był to cudowny dzień! Dzisiejsze zajęcia utwierdziły nas w przekonaniu, że Kubuś Puchatek jest najbardziej kochanym przez dzieci misiem na świecie!

Kategorie: Wydarzenia