„Dziś Kubuś Puchatek, miś nad wszystkie misie
Obchodzi swój dzień, niech nikt nie dziwi się!
Bo przecież Kubuś, chociaż misiem małym
znany jest przecież, na świecie całym!
Dlatego dzisiaj, wiwat Kubusiowi
100 lat ulubionemu, dzieci misiowi!”

Dnia 18 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem 18 stycznia 1882 r. urodził się pisarz Alan Aleksander Milne, autor cudownych przygód Kubusia i jego przyjaciół. „Tropiciele” w ramach projektu Magiczna Moc Bajek zrealizowali zadanie z modułu IV „Solidarność, Piękno” wykonując zadanie „Wesoła gromadka Kubusia Puchatka- urodzinowe przyjęcie książkowego misia”. Z tej okazji wirtualnie odwiedziła nas pani Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle. Spotkanie rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, pani Grażynka przeczytała najmłodszym jedną z przygód Kubusia. Nasz gość przybliżył dzieciom historię powstania Kubusia Puchatka i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych, nieznanych nam dotąd ciekawostek ! Następnie zaczęliśmy wesołą zabawę z pluszowym przyjacielem .Przedszkolaki miały okazję skosztować ulubiony przysmak Kubusia Puchatka jakim jest słodki miód, wzięły udział w zabawach ruchowych, jak również odgadywały zagadki związane z Kubusiem i jego Przyjaciółmi. Razem z przedszkolakami w dniu dzisiejszym bawili się też wyjątkowi goście: Miś Tropiś i Wróżka Bajka, którzy także wyśmienicie się bawili na dzisiejszych Kubusiowych Urodzinach. Bez wątpienia był to cudowny dzień! Dzisiejsze zajęcia utwierdziły nas w przekonaniu, że Kubuś Puchatek jest najbardziej kochanym przez dzieci misiem na świecie! 🧸<3

Kategorie: Wydarzenia