20 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka połączony z Bajkowymi Feriami  z Książką. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem 18 stycznia 1882 r. urodził się pisarz Alan Aleksander Milne, autor cudownych przygód Kubusia i jego przyjaciół. Z tej okazji odwiedziła nas pani Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle. Zabawę rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, pani Grażynka przeczytała najmłodszym jedną z przygód Kubusia, a dodatkową atrakcją było przesuwanie wskazówek zegara w książeczce na ustalone godziny. Nasz gość przybliżył dzieciom historię powstania Kubusia Puchatka  i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych, nieznanych nam dotąd ciekawostek .Kolejnym punktem imprezy były zabawy ruchowe, rymowanki, odgadywanie zagadek oraz konkursy! Na sam koniec zobaczyliśmy prezentację o pluszowym przyjacielu. Bez wątpienia był to cudowny dzień! Dzisiejsze zajęcia utwierdziły nas w przekonaniu, że Kubuś Puchatek jest najbardziej kochanym przez dzieci misiem na świecie!

Kategorie: Wydarzenia