Dnia 31.03.2023 r w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle na ulicy Kochanowskiego odbyła się impreza czytelnicza w ramach „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!” Prezentowana inicjatywa ma za cel ukazać literaturę jako sposób na zapoznanie się dzieci, młodych ludzi z bogactwem kultury europejskiej oraz jako narzędzie służące wzmocnieniu pozycji jednostki, przyczyniając się do wyposażenia dzieci w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez czytanie mogli stawić czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym. Przedszkolaki w tym dniu przybyły w strojach, których barwy niebieski i żółty nawiązywały do flagi szwedzkiej. Nie zabrakło także dzisiaj ważnych gości, którzy zechcieli towarzyszyć nam w tym przedsięwzięciu. Pani Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, Dyrekcja Bajkowego Przedszkola , a także rodzice przedszkolaków przeczytali dzieciom fragment opowiadania Kometus i astronauta” z książki Asy Lind “Raz ,dwa, trzy, Piaskowy Wilk”, włączając się tym samym do Kampanii Społecznej Cała polska Czyta Dzieciom”. Następnie dzieci brały udział w konkursach, odgadywały zagadki, dowiedziały się wielu ciekawostek o Ziemi, Słońcu, Planetach, oglądały film pt. “Układ Słoneczny”, rysowały postać Kometusa , a wszystko to w towarzystwie Karusi i Piaskowego Wilka .Dzisiejszy dzień był dla dzieci inspiracją, aby czytać książki nie tylko polskich autorów, ale także europejskich. Zachęcamy do udziału w akcji czytelniczej również całe rodziny naszych Przedszkolaków, do odwiedzenia Biblioteki , Księgarni. Dzisiaj dojechaliśmy wspólnie do Przystanku Szwecja. Gdzie wybierzemy się następnym razem? Na odpowiedź poczekamy do kolejnej edycji akcji.

Kategorie: Wydarzenia