„BAJKOWE FERIE Z KSIĄŻKĄ”

21 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Miał on na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, troskę o jego rozwój i trwanie. W tym dniu odwiedziły nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Osobnicy, które przyłączyły się do kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytały przedszkolakom wiersze poetów regionalnych. Opowiedziały dzieciom o swojej działalności na rzecz społeczności lokalnej, a także zdradziły przepis na pyszną przekąskę karnawałową – faworki! Dzieci z zapałem przystąpiły do pracy, wałkowały ciasto oraz wycinały i formowały ciasteczka, które okazały się dla dzieci pyszną przekąską. Ze smakiem zjedliśmy także domowy chleb, który Panie własnoręcznie upiekły według staropolskiego przepisu. Dziękujemy za mile spędzony czas, słodkie pyszności i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia