Dnia 25 lutego2020r. wszystkie grupy przedszkolaków z oddziału na Kochanowskiego  uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia  Języka Ojczystego. Dzień ten miał na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, troskę o jego  rozwój i trwanie. Tego dnia swoją obecnością zaszczycił nas znany regionalny poeta- Pan Jerzy Gronkiewicz. Piękną polszczyzną opowiedział dzieciom o sobie, swojej twórczości oraz miłości do języka polskiego. Pan Jerzy  zabrał dzieci w świat swojej twórczości czytając wiersze oraz zapraszając do wspólnego śpiewu przy akompaniamencie gitary. Przedszkolaki miały możliwość przyłączenia się do wspólnego muzykowania , co sprawiło im wiele radości. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom’’, Pan Jerzy przeczytał napisane przez siebie wiersze. Tego szczególnego dnia, wszystkie przedszkolaki poznały historię utworzenia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i dowiedziały się iloma językami obecnie mówi się na świecie. Przypomnieliśmy sobie również nazwiska znanych poetów i pisarzy takich jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Kornel Makuszyński, Maria Konopnicka czy Wanda Chotomska, których twórczość towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat. Pani Edytka ukazała nam piękno języka polskiego i zaciekawiła najmłodszych rozmaitymi ćwiczeniami logopedycznymi. Ćwiczenia te sprawiły wiele radości o czym świadczył uśmiech na twarzach dzieci. Dziękujemy za wizytę i uświetnienie tego ważnego dla nas dnia! <3

Kategorie: Wydarzenia