14 listopada przedszkolaki z grupy,, Jeżyki ” obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, że jeże to zwierzęta chronione. Tego dnia wszystkie dzieci miały na głowach sylwetkę jeża i ubrane były na brązowo. Na początku obejrzały bajkę edukacyjna,, Jeż”. Dowiedziały się o środowisku naturalnym jeży, jak wygląda ich sposób poruszania się, odżywiania oraz tego w jaki sposób przygotowują się do zimy. Przedszkolaki bawiły się w tradycyjną zabawę,, Na dywanie siedzi jeż”, rozwiązywały leśne zagadki, grały w jeżykowe memo, układały puzzle, a przy pomocy latarki odgadywały co jeżyk ukrył w swoim brzuszku. Wykonały również prace plastyczne, które ozdobiły naszą wystawę. Bawiły się również wesoło przy muzyce. Na zakończenie każdy miał okazję zamienić się w jeżyka w naszej fotobudce, a przedszkolaki otrzymały medal,, Przyjaciel Jeża “. To był dzień pełen wrażeń!

Kategorie: Wydarzenia