W roku szkolnym 2019/2020 grupa „Smoki” rozpoczęła międzynarodową współpracę z Polską Szkołą w Galicji prowadzoną przez Stowarzyszenie Kulturalne Polonia. Nasza współpraca polegać będzie na wymianie korespondencji oraz poszerzaniu wiedzy dzieci na temat nowej kultury, likwidowaniu stereotypów, barier i uprzedzeń oraz zapoznaniem się z hiszpańskimi zwyczajami i tradycjami. 6 grudnia przedszkolaki poznały położenie geograficzne tego kraju na mapie, poznały flagę, stolicę, dowiedziały się o panującej rodzinie królewskiej. Wszyscy odczuli gorący klimat Hiszpanii. Gorący klimat tego kraju nie tylko wiąże się z pogodą, ale i gorącym flamenco. Podobnie jak Robin Hood, Zorro bronił pokrzywdzonych ratując ich z opresji. Poznaliśmy popularne hiszpańskie dania, a także pobawiliśmy się w typowe hiszpańskie zabawy. Nauczyliśmy się także kilku popularnych zwrotów w języku hiszpańskim, które przedszkolakom bardzo się podobały. Z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek o hiszpańskich świętach oraz porównaliśmy czym się różnią od polskich świąt. W ramach współpracy spakowaliśmy dla naszych hiszpańskich przyjaciół świąteczną paczkę z polskimi przysmakami, książeczkami, ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi, a także z drobnymi prezentami. Mamy nadzieję, ze nasza niespodzianka będzie miłym prezentem na nadchodzące święta. Feliz navidad!!

Kategorie: Wydarzenia