W roku szkolnym 2018/2019 nasze przedszkole rozpoczęło międzynarodową współpracę z włoską placówką L’Albero Azzurro Scuola dell’Infanzia, która polega m.in. na wymianie korespondencji i ma na celu kształtowanie u dzieci pozytywnych relacji z nowo poznaną kulturą, likwidowanie barier, stereotypów oraz poszerzanie wiedzy na temat polskich i włoskich tradycji i obyczajów. 15 lutego br. naszą placówkę odwiedzili włoscy przyjaciele Sara, Giulia, Anna i Settimio Gravina. Zaprosiliśmy naszych gości do wspólnej zabawy, nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Pogodna atmosfera pozwoliła cieszyć się spotkaniem do woli, sprzyjała wymianie doświadczeń i wrażeń. Przyjemnym zwieńczeniem spotkania było zwiedzanie naszego pięknego miasta. To niecodzienne wydarzenie przyniosło ciekawe przeżycia i nowe doświadczenia. Cieszymy się bardzo z tak udanej wizyty i liczymy, że jeszcze nie raz będziemy mogli podejmować w naszym przedszkolu tak znamienitych gości!

Kategorie: Wydarzenia