6 listopada w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyły się zajęcia z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej w Jaśle pod hasłem „Mały opiekun psa”. Celem zajęć było rozwijanie u dziecka wrażliwości oraz empatii, a także nauka takich umiejętności jak opieka, wychowanie czy komunikacja ze zwierzętami. Panie funkcjonariuszki przybliżyły również dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się wobec psa, zapoznały z pozycją „drzewka” oraz „żółwia”. Pokazały także przedszkolakom jak należy sprzątać w miejscach publicznych po swoich pupilach. Całe spotkanie oparte było na barwnej prezentacji multimedialnej, dzięki czemu wszystkie dzieci były bardzo zaciekawione. W ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom dzieci słuchały wiersza Jana Brzechwy “Jak rozmawiać trzeba z psem”.Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały obrazki tematyczne do pokolorowania oraz każde zostało mianowane „Przyjacielem zwierząt”.

Ala K.

Kategorie: Wydarzenia