W trosce o nasze dzieci kolejny raz w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielką Straży Miejskiej. Tym razem nasze dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie obchodzić sie z pieskami. Nasze przedszkolaki jak zawsze zapamiętały bardzo dużo , a czy Ty Drogi Rodzicu wiesz jak postępować w kontaktach z psem? Często zastanawiamy się nad tym, jak zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo w jego kontaktach z psem. Szczególnie jeśli mamy dziecko wyjątkowo zwierzolubne, ważne jest abyśmy wpoili mu zasady bezpiecznego zachowania się przy psie jak najwcześniej i przy każdej okazji przypominać zasady. Zdawać sobie musimy sprawę z tego, że nasze dziecko będzie miało kontakt nie tylko z naszym domowym psem czy też zaprzyjaźnionym psem sąsiadów, ale także może ulec pokusie przywitania się z obcym psem na spacerze. Naszym zadaniem, jako dorosłych jest nauczenie dziecka wszystkiego tego, co powinno wiedzieć na temat zachowania się przy psie w różnych okolicznościach. Ciekawa prezentacja multimedialna przeprowadzona przez gościa przybliżyła dzieciom wiedzę na temat opieki, wychowania i komunikacji ze zwierzętami. Na koniec spotkania Pani Bożenka przyłączyła się do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytała dzieciom na dywanie bajeczki o pieskach. Podsumowując dzisiejsze spotkanie przedszkolaki otrzymały tematyczne kolorowanki. Dziękujemy Pani Strażniczce za interesujące zajęcie.

Kategorie: Wydarzenia