W dniu 14.09.2022 grupa Biedronki wybrała się do Ogródka Jordanowskiego w ramach Ogólnopolskiego Projektu ekologiczno-przyrodniczego „Gramy w Zielone” i wykonały zadnie „Mały obserwator” Głównym celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej przyrody. Gdzie podążając trasą liścia zapoznały się informacjami na temat drzew, roślin oraz zwierząt ,które można spotkać w lesie .Przedszkolaki za pomocą lupy odkrywały w trawie miniaturowy świat owadów. Poprzez wycieczkę dzieci rozwinęły wrażliwość na piękno przyrody, zapoznały się z wyglądem ,nazwą drzew ,krzewów i zasadami ochrony zwierząt i roślin. Dzieci inspirując się skokami zwierząt wykonały serię skoków w dal. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie Tego dnia pobyt poza terenem przedszkola udał się ,dopisała nam ładna pogoda .

Kategorie: Wydarzenia