„Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.”
Kornel Makuszyński
Dnia 04.10.2021 dzieci z grupy Tropiciele rozpoczęły realizację I Modułu projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pod hasłem „Czytamy razem z małym Misiem”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami. Przedszkolaki zapoznały się z piosenką przewodnią projektu pt: „Czytaj z Misiem”. Następnie Pani Mariolka opowiedziała dzieciom o podróży fotografii Misia Tropisia po domach bajkowych przedszkolaków. Pluszowy Gość lubi słuchać czytanych bajek i wierszy dlatego Pani Ula przeczytała mu wiersze o jesieni ze zbioru „Jesień plecień” Margarett Borroughdame. Tropiciele wykonały również piękne zakładki do książki z sylwetą Małego Misia ,które na pewno zachęcą do czytania Misiowi literatury dziecięcej. Tropiciele wraz z rodzicami obiecały zaprosić Misia i książkę do swojego domu , który jest przybytkiem słońca.❤😊

Kategorie: Wydarzenia