Dnia 23 stycznia 2020 r. przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego zrealizowały kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Tym razem było to zadanie z modułu IV „Jesteśmy Razem, pomagamy sobie wzajemnie”, które brzmiało „Magiczne słowa i gesty”- kalambury- czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy? Na samym początku zajęć dzieci przywitały się zabawą muzyczno -ruchową, w której bez użycia mowy witały się różnymi częściami ciała. Następnie w ramach Bajkowych Ferii z Książką pani Ala- mama Amelki z grupy „Nutki” przeczytała najmłodszym wiersz S. Karaszewskiego „Magiczne słowa trzy”, z którego przedszkolaki dowiedziały się jaką moc niosą ze sobą „czarodziejskie słowa” proszę, przepraszam i dziękuję oraz kiedy powinno się ich używać. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa w „Kalambury”, w której za pomocą gestów i rysunków musieli przedstawić konkretne czynności oraz rzeczy. Kulminacyjnym momentem dzisiejszych zajęć było wyrażanie emocji za pomocą mimiki twarzy oraz globalne czytanie poprzez dopasowywanie wyrazów do odpowiednich rysunków . Jesteśmy przekonani, iż od dzisiaj każdy przedszkolak doskonale zapamięta „Magiczne słowa i gesty” i zagoszczą one na stałe w mowie dzieci!

Kategorie: Wydarzenia