Dnia 03 lutego 2022 r. przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego z grupy „Tropiciele” zrealizowały kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Tym razem było to zadanie z modułu IV które brzmiało „Magiczne słowa i gesty”- kalambury- czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy? Na samym początku zajęć dzieci przywitały się zabawą muzyczno -ruchową, w której bez użycia mowy witały się różnymi częściami ciała. Następnie pani Mariolka przeczytała wiersz S. Karaszewskiego „Magiczne słowa trzy”, z którego przedszkolaki dowiedziały się jaką moc niosą ze sobą „czarodziejskie słowa” proszę, przepraszam i dziękuję oraz kiedy powinno się ich używać. Przedszkolaki poznały także w języku migowym czarodziejskie słowa, próbowały także samodzielnie migać. Tropiciele utrwaliły sobie poznane wiadomości grając w bingo i matę edukacyjną przedstawiającą emocje. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa w „Kalambury”, w której za pomocą gestów i rysunków musieli przedstawić konkretne czynności oraz rzeczy. Kulminacyjnym momentem dzisiejszych zajęć było wyrażanie emocji za pomocą mimiki twarzy oraz globalne czytanie poprzez dopasowywanie wyrazów do odpowiednich rysunków .Na zakończenie zajęć Tropiciele nauczyły się wiersza „Magiczne słowa przy sobie noszę”. Wierzymy mocno , że te słowa zagoszczą na stałe w naszej grupie .

Kategorie: Wydarzenia