W środę 8 grudnia przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego wybrały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, aby wziąć udział w warsztatach czytelniczych pt. „Książka- zabawka”. Pani Małgorzata Smyka serdecznie nas przywitała i zaprosiła do wspólnej zabawy. Dzieci dowiedziały się, że książeczki mogą posłużyć, jako wspaniałe zabawki, pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Podczas warsztatów zamieniliśmy się w małych czarodziejów, którzy dotykiem paluszka działali prawdziwe cuda! Nie zabrakło książeczek dotyczących zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że w innych krajach prezenty oprócz Świętego Mikołaja przynoszą m.in. Gwiazdka czy nawet Czarownica. Przedszkolaki oglądały sporo ciekawych książeczek, które z pewnością wzbudziły ich duże zainteresowanie. Na sam koniec pani Małgosia przeniosła nas w prawdziwie baśniową krainę za pomocą „Zimowej opowieści”. Nie zabrakło także głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe warsztaty i jesteśmy przekonani, że nasze najmłodsze przedszkolaki wrócą niebawem do biblioteki, aby takie magiczne książeczki wypożyczyć do wspólnej zabawy z całą rodziną! ❤❤❤

Kategorie: Wydarzenia