15 października dzieci z grupy „Smoki” świętowały CodeWeek2021 zajęciami pod tytułem „Krytycznie myślimy i jesteśmy kreatywni z Uczymy Dzieci Programować”. Podczas zabaw dydaktycznych dzieci dowiedziały się czym jest krytyczne myślenie i dlaczego jest bardzo ważne, a także zagrały w grę planszową, w której pojawiło się wiele pytań i zadań. Rozwijaliśmy umiejętność pracy zespołowej oraz logiczne myślenie. Następnie podczas zabawy „Rakieta wyszła” ćwiczyliśmy kierunki i skupienie uwagi, starając się śledzić rakietę poruszającą się po macie do kodowania. Dzieci operowały komendami kierunkowymi i opanowały podstawowe pojęcia związane z nauką kodowania na macie dywanowej. Przedszkolaki stworzyły wzór na podstawie podanych koordynatów i słownej instrukcji, a także ćwiczyły rozwiązywanie zagadek logicznych.
#CodeWeek2021 #UczymyDzieciProgramować #KodowanieNaDywanie #EduSense #frec #bajkowekodowanie #BajkowePrzedszkole

Kategorie: Wydarzenia