Protokół z obrad Komisji Ogólnopolskiego Konkursu Rodzinnego z okazji 75. Urodzin  Pippi – „Lato z Pippi”:
pobierz tutaj


75. Urodziny, czyli Lato z Pippi

Pamiętacie dziewięcioletniego rudzielca z charakterystycznymi, sterczącymi warkoczami
i mnóstwem piegów? Ta niezwykła dziewczynka z ogromną fantazją
i głową pełną pomysłów na każdą okazję, która mieszka w Willi Śmiesznotce z małpą, Panem Nilssonem i cętkowanym koniem, nie pozostawia obojętnym nikogo, kto ją poznał.

W tym roku przypadają 75. urodziny Pippi Pończoszanki, bohaterki, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie za jej oryginalność, poddawanie w wątpliwość zasad wymyślonych przez dorosłych i niezależność. Z tej okazji Wydawnictwo Jungoffska organizuje konkurs ogólnopolski pt. “75. Urodziny, czyli Lato z Pippi”. Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jako Ambasadorzy Konkursu zapraszają dzieci, młodzież i ich rodziców do wspólnej zabawy.

 

 

Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace mające formę literacką lub plastyczną. Forma literacka to limeryk humorystyczny i wesoły inspirowany postacią i przygodami Pippi. Forma plastyczna jest dowolna. Może być wykonana techniką dowolną (rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki/wydzieranki/wyklejanki, grafika, kolaż, konstrukcje z różnego materiału
np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy powinno być zobrazowanie postaci Pippi inspirowane twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej.

W Konkursie mogą brać udział zespoły rodzinne, tj. 1 dziecko i 1 dorosły (w przypadku pracy plastycznej dzieci do 12. roku oraz dorośli członkowie ich rodzin, w przypadku pracy literackiej dzieci do 16 roku życia oraz dorośli członkowie ich rodzin). Członkami rodziny mogą być np. rodzice, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, wujkowie, ciocie, kuzynostwo. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu!

Prace wykonane przez dzieci w wieku przedszkolnym prosimy składać w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przyjmujemy prace od uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Termin składania prac do 5 października 2020 r.

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody! Prace nagrodzone na pierwszym etapie Konkursu przechodzą do etapu ogólnopolskiego. Rozstrzygnięcie pierwszego etapu nastąpi do 19 października 2020.

Regulamin Konkursu wraz z Formularzem zgłoszeniowym na konkurs „75 Urodziny, czyli Lato z PIPPI”, Zgodą osób pełnoletnich uczestniczących w Konkursie, Zgodą ustawowego przedstawiciela niepełnoletniego uczestnika można pobrać ze strony Biblioteki lub Przedszkola.

Pobierz plik: Regulamin Konkursu o Pippi
Pobierz plik: Zalaczniki do Regulaminu Konkursu o Pippi

Szczegółowe informacje i przyjmowanie prac:

 • Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle 
  ul. Kochanowskiego 6
  tel.: 504 074 864
  Anna Zielińska,  Mariola Pancarowicz
  info@bajkoweprzedszkole.com
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
  Oddział dla Dzieci i Młodzieży
  ul. Kołłątaja 1,
  Tel. 13 446 26 02, wew. 35
  Magdalena Chart, Renata Grzegorczyk                                                                 
  dzieci@mbp.jaslo.pl
Kategorie: Konkursy