„Muzyka budzi w sercu, pragnienie dobrych czynów…”
Nikomu nie trzeba tłumaczyć, iż edukacja muzyczna jest nieodzownym elementem kształtowania osobowości, charakteru i kultury młodego pokolenia. Szkoły muzyczne pełnią nieocenioną rolę, zwłaszcza w małych ośrodkach, które są odległe od wspaniałych sal koncertowych i występów uznanych gwiazd. To nie tylko miejsce rozwijania talentów, ale niejednokrotnie serce życia kulturalnego miasta i regionu.Dlatego 11 maja przedszkolaki z grupy „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego  uczestniczyli  w koncercie muzycznym w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle. Przedszkolaki wysłuchały występów swoich rówieśników, grających niemal na wszystkich instrumentach. Podczas występów zabrzmiały miniatury klasyczne, utwory taneczne, muzyka filmowa, melodie z bajek oraz muzyczne opowieści zawarte w formie radosnych       i odrobinę humorystycznych piosenek.
Na scenie wystąpili soliści, zespoły kameralne i wokalne, połączone chóry Państwowej i Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle oraz orkiestra smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia  i Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle.To niecodzienne spotkanie było przybliżeniem dzieciom ciekawostek o instrumentach , jak również usłyszenia ich brzmienia. Podczas koncertu przedszkolakom towarzyszyły niezapomniane przeżycia artystyczne , które być może rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.

Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata wykonywanej przez profesjonalistów.
Gorąco dziękujemy młodym wykonawcom i nauczycielom za przygotowanie audycji edukacyjnych.
Życzymy młodym artystom wielu sukcesów.
Kategorie: Wydarzenia