28 października gościliśmy w naszym przedszkolu Mobilną Filharmonię na którą w pięknych odświętnych strojach czekały bajkowe przedszkolaki. Pierwszy w tym roku koncert nosił tytuł: „ Cha cha z Chopinem, samba z Beethovenem”. Zabrzmiała muzyka wielkich kompozytorów takich jak Moniuszko, Chopin, Mozart, Beethoven, Schubert czy Bizet w rytmie tańców latynoamerykańskich. Podczas audycji zaprezentowane zostały wielkie dzieła najsłynniejszych kompozytorów w rytmach samby, rumby, cza-czy, bossa novy i ognistego tanga. Podczas koncertu mogliśmy sprawdzić czy pudła (cajones) używane do transportu ryb na Kubie służą jako instrumenty perkusyjne. Na zakończenie w ramach kampanii CPCD wysłuchaliśmy wiersza pt: „Tańczę” Agnieszki Nożyńskiej- Demianiuk. Dziękujemy artystom za piękną muzykę, wspólny taniec i niezapomniane wrażenia artystyczne. To był wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków!

Kategorie: Wydarzenia