Dnia 22 sierpnia br. w naszym przedszkolu było bardzo kolorowo i niezmiernie pysznie oraz zdrowo. Nasze

przedszkolaki doskonale wiedzą, iż aby być zdrowym należy dobrze się odżywiać a najwięcej witamin mają owoce i warzywa! Z myślą o pysznych witaminkach przedszkolaki wraz z nauczycielkami postanowiły sprawdzić, jak można wyczarować pyszny sok z marchewki i jabłka bez dodatku cukru. Zanim jednak dzieci przystąpiły do pracy, utrwaliły sobie nazwy wcześniej poznanych owoców, przeliczały ich ilość jak również dopasowywały modele do obrazków. Z zawiązanymi oczami mogły rozpoznać owoce po kształcie oraz zapachu, co doskonale wpłynęło na rozwój zmysłu zapachu czy dotyku. Kolejnym etapem zajęć było zaprezentowanie dzieciom specjalnego urządzenia do robienia soku czyli sokowirówki. Nauczycielki opowiedziały dzieciom w jaki sposób działa dane urządzenie jak również utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa pracy. Punktem kulminacyjnym była możliwość samodzielnego wyciskania soku przez dzieci, co przyniosło ogromną radość. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy a gdy już uzyskaliśmy sok można było delektować się jego wyśmienitym smakiem i zapachem. Nic nie zastąpi takiej dawki witamin jakie niosą ze sobą owoce i warzywa a możliwość własnoręcznego zrobienia soku sprawia dodatkową przyjemność. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że zostały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy” oraz szerokie uśmiechy na buziach!

Kategorie: Wydarzenia