W minionym tygodniu dzieci z grupy Tropiciele uczestniczyły w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek 2021 i tym samym zrealizowały II MODUŁ projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pod hasłem: „Kodujemy razem z małym Misiem”.
Na początku zajęć przedszkolaki obejrzały literackie warsztaty „Misiowej Mamy oraz Misiowego Wujka”, z których dowiedziały się czym jest kodowanie oraz jakie zadania będą mieli do wykonania razem z towarzyszącym nam przyjacielem „Misiem Tropisiem”. Następnie przystąpiliśmy do „Misiowego turnieju łamigłówek logicznych”. Treść misiowych
łamigłówek oparta była o autorskie zagadki Misiowej Mamy, ćwiczące umiejętności
logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu, a także przygotowanie dzieci do czytania poprzez zabawy z kodami. Tropiciele z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejno wszystkie zadania. Przedszkolaki dzielnie, nawet z zasłoniętymi oczami, pokonali labirynt według instrukcji kolegów prowadzący do „Tropisia”, na macie do kodowania ułożyliśmy „portret misia”, pomogliśmy także „Małemu Misiowi” odnaleźć drogę do Tosi oraz ułożyliśmy sudoku obrazkowe.
Po zakończonym turnieju możemy śmiało stwierdzić, iż wszyscy Tropiciele okazali się „Mistrzami kodowania”, a w nagrodę każdy uczestnik otrzymał piękny medal.
#CodeWeek2021 #UczymyDzieciProgramować #KodowanieNaDywanie #EduSense #frec #bajkowekodowanie #BajkowePrzedszkole

Kategorie: Wydarzenia