Dnia 3 marca przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Jaśle z grupy „Tropiciele” z oddziału na Kochanowskiego w ramach projektu Magiczna Moc Bajek zrealizowali kolejne zadania z modułu V „Uczciwość”.” Kłamstwo nie popłaca” oraz „Co to znaczy uczciwość”. Na początku zajęć panie wychowawczynie przeprowadziły z dziećmi rozmowę o małych grzeszkach – kłamstewkach tych małych i tych dużych. Wspólnie z aktorami z programu telewizyjnego „Ziarno” wysłuchaliśmy wiersza Juliana Tuwima pt. „ o Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Tropiciele jednogłośnie stwierdzili, że w naszej grupie jest dużo takich Grzesiów. Wszyscy obiecali ,że postarają się nie kłamać w przedszkolu i w domu. Panie wychowawczynie trzymają ich za słowo! Następnie dzieci próbowały odgadnąć co znaczy uczciwość. Podczas burzy mózgów wyłoniliśmy hasła, z których powstał piękny, kolorowy „Kwiat uczciwości”. Dzień w przedszkolu zakończył się prawdziwie i uczciwie! Czekamy na kolejne zadanie projektowe. ❤ 🙂

Kategorie: Wydarzenia