‘’Tydzień Kulinarny” nadal trwa w naszym przedszkolu. W związku z tym przedszkolaki znów wcieliły się w rolę małych kucharzy, a tym razem królowała PIZZA.🍕 Na samym początku dzieci poznały historię pizzy, kraj jej pochodzenia, jak również proces przygotowywania tego włoskiego przysmaku. Przedszkolaki bezbłędnie nazwały poszczególne składniki oraz wskazały swoje ulubione dodatki. Następnie nadszedł czas na samodzielnie przyrządzenie uwielbianej przez wszystkich pizzy. Dzieci nakładały sos, udekorowały przysmak różnorodnymi składnikami takimi jak: pieczarki, kukurydza, szynka, salami, ser mozzarella czy czerwona papryka. Efektem finalnym były okazałe i smakowite pizze, których zapach unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było im się oprzeć. Od dnia dzisiejszego każdy przedszkolak dobrze wie, jak pyszną pizzę robi się!  🍕 <3

Kategorie: Wydarzenia